15.03.15

ТИЖДЕНЬ ТВОРЧОСТІ Й НАТХНЕННЯ

«Нам варто менше говорити і більше малювати.», — сказав Гете. Такий девіз ми обрали для тижня образотворчого мистецтва в Іспаській ЗОШ І – ІІІ ст. ім. М.Марфієвича, який проходив з 10 по 13 березня.

Образотворче мистецтво — дуже корисне для учнів заняття. Коли вони малюють, копіюють малюнки, обводять і розфарбовують, ліплять, виконують аплікації, і таке інше, вони таким чином розбираються у навколишньому світі, а також розвивають уяву, адже вони малюють не лише предмети, які існують насправді, але і ті, що живуть тільки в їхній уяві. Крім того, малювання розвиває візуальне мислення, а також почуття краси і гармонії.
Малюючи, учні проявляють свої творчі здібності. Деякі діти напрочуд вільно володіють формою і кольором і користуються ними, щоб виражати свої думки і почуття. У цьому сенсі їх роботи можна вважати справжніми шедеврами. Пікасо сказав: «Коли я був дитиною, я умів малювати, як Тиціан, але мені знадобилося усе життя, щоб навчитися малювати як дитина.».
Сам процес малювання дуже важливий, адже  дітям легше виражати слова своєї душі через образотворче мистецтво. Тому так важливо наштовхнути дітей на творіння своїх власних світів засобами образотворчого мистецтва.
Основна мета тижня образотворчого мистецтва полягає у створенні зв’язку між внутрішнім світом учня та його оточенням: відкрити натхнення, познайомити з цікавими засобами мистецтва, поглибити знання про людей, які внесли неоціненний вклад у розвиток світового мистецтва, пробудити уяву та фантазію учнів, виховувати естетичний смак та патріотичні почуття.

Першого дня тижня було створено сім паперових ангелів, які оберігатимуть наших односельчан, що беруть участь в АТО. Учні із неймовірною відповідальністю та патріотизмом прикріплювали паперових ангелів на символічне «дерево життя», бажаючи тільки миру та повернення  всіх учасників до своїх домівок.
Відкриття тижня образотворчого мистецтва розпочалося з відкриття персональної виставки Малиш Анни учениці 9 – Б класу, яка намалювала вже безліч портретів та ікон. Учні школи із цікавістю переглядали виставку і з захопленням ділилися своїми неймовірними враженнями від побаченого. Адже кожен портрет був виконаний з такою любов’ю, що глядачі отримували тільки позитивні емоції.




Другий день дивував усіх цікавою інформацією. Адже учні та вчителі школи мали можливість побачити інформаційну виставку «Цікаве мистецтво». Неймовірні малюнки створені чашкою кави художниці з Японії, вражаючі паперові скульптури Карлоса Мейра – художника та дизайнера з Бразилії, «брудне мистецтво» на автомобілях, «кнопковий живопис» Еріка Дага. Від побаченого у багатьох перехоплювало подих, та виникало безліч запитань, адже мистецтво й справді було незвичайне.



У цей день кожен мав можливість взяти участь у незвичному флешмобі «Давайте станемо метеликами». Такий захід покликаний допомогти виразити себе у малюнку – намалювати метелика, який символізує малюючого. Учні та вчителі із задоволенням малювали метеликів, вкладаючи в нього частиночку себе.




Третій день присвячений творчості Т.Г.Шевченка, а саме юні художники спробували себе в ролі ілюстраторів. Кожен учень мав можливість відтворити у малюнках вірші та поеми відомого Кобзаря, які звучали на перервах біля «відкритого мікрофону». Найбільш активну участь взяли учні 5-х та 6-их класів. Всі роботи були представлені на виставці.






Четвертий день ближче познайомив із життям та творчістю відомого паризького художника родом із с. Іспас – Темістоклем  Вірстою. Учні 9 – 11 класів та вчителі мали унікальну можливість переглянути документальний фільм «Темістокль Вірста. Потік свідомості» про Буковинця з Монпарнасу. Багато цікавої інформації дізналися про художника, архітектора, громадського діяча світового значення,  який доклав чимало зусиль для зміцнення українсько-французьких мистецьких взаємин. Ми пишаємося, що саме в нашому селі народився такий славнозвісний митець.


Увесь тиждень ми малювали, дізнавалися щось нове про мистецтво, переглядали виставки, виражали свої емоції та творили від душі.
Дякую усім за те, що увесь цей тиждень ми провели разом!

Вчитель образотворчого мистецтва – Мар’яна Георгіївна Бельмега